Jak pracować z domu i zarabiać pieniądze?

A więc zdecydowałeś się, że będziesz pracować z domu i zastanawiasz się jak zacząć. Jeśli masz komputer z dostępem do Internetu i wolną godzinę w tygodniu, zacznij od wypełniania płatnych ankiet online. Przy odrobinie konsekwencji w ten sposób zarobisz swoje pierwsze 50 – 100 zł miesięcznie.

Płatne ankiety online mają jeszcze jedną zaletę. Nie musisz nic inwestować, aby rozpocząć pracę. Rejestracja w serwisach ankietowych (iwadi.pl, mypanellab.com, superankiety.pl, platneankietyonline.pl, jambosurveys.com) jest całkowicie darmowa i trwa chwilę. Wystarczy adres email i dostęp do komputera.

Czy praca z domu jest możliwa?

Jest wiele sposobów, aby zarabiać z domu. Płatne ankiety są jednym z nich i mają tą zaletę że pozwalają na łatwy start. Wystarczy rejestracja i zaczynasz zarabiać. Milionerem może w ten sposób nie zostaniesz, ale jeśli do tego dołożysz inne źródła dochodu możesz zebrać sumę, która zrobi różnicę w Twoim domowym budżecie.

Jeśli masz dobrą rękę do pisania i jakąś pasję np. gotowanie, modę, majsterkowanie pomyśl nad prowadzeniem własnego bloga. Tu będziesz musiał poczekać dłużej na efekt, ale może on być większy. W internecie jest dostępnych wiele darmowych platform (np. wordpress.com lub blogger.com) umożliwiających blogowanie, a więc start jest równie prosty jak w przypadku ankiet online.

Inny pomysł to prowadzenie vloga czyli video bloga. Tu dodatkowo przyda się dobrej jakości kamera i mikrofon. Nagrane materiały możesz publikować np. na youtube.com.

W najlepszej sytuacji są programiści i tłumacze. W przypadku tych zawodów miejsce pracy nie ma znaczenia. Dom jest równie dobry jak biuro. Programy takie jak skype (skype.com) umożliwiają nawet prowadzenie zajęć na odległość z wykorzystaniem video oraz dzieleniem się ekranem z uczniem.

Ile mogę zarobić pracując z domu?

Wypełniając płatne ankiety online w jednym serwisie możesz zarobić 40 – 50 zł miesięcznie. Rejestrując się w kilku serwisach możesz zwiększyć dochód do kilkuset złotych miesięcznie. Czy to duża suma zostawiamy ocenę wam. Naszym zdaniem biorąc pod uwagę ilość pracy i poświęcony czas wygląda to całkiem nieźle. Jest to jednak bardziej sposób na dorabianie niż na podstawowe źródło utrzymania.

Co do innych form zarabiania pieniędzy z domu odpowiedź brzmi “to zależy”. W przypadku bloga oraz vloga kluczowa będzie ilość czytelników. Im więcej osób odwiedzi Twoją stronę i spędzi na niej więcej czasu, tym większa szansa na zarobek. Praca programisty i tłumacza zależy bezpośrednio od zleceń, które otrzymuje.